Blogowe centrum miasta

Warszawa na co dzień i od święta

Co ciekawe można robić w mieście, w którym się mieszka, nawet jeśli jest to stolica? Zna się już każdy kąt i każdą ulicę miasta. Nadszedł jednak weekend i wyszłoby się z domu. W takim razie co robić w Warszawie?

Nie trzeba decydować się na tradycyjne i czasami zbyt typowe spędzanie wolnego czasu. Kluby i puby są dobre, ale nie co weekend. Kina i muzea również potrafią się znudzić. Teatry są zbyt drogie, a nawet te z tanimi wejściówkami mogą czasami wiedza zniechęcić. Nietypową, a zarazem przynoszącą wiele radości atrakcją może być ścianka wspinaczkowa, nurkowanie lub konna jazda. To wszystko nie jest ani typowe ani nudne, a co najważniejsze szybko się nie znudzi.

Dla lubujących się w atrakcjach mniej związanych ze sportem Warszawa również znajdzie wyjście. Liczne pokoje zagadek lub escape room zmuszą umysł odwiedzających do wysiłku, ale nie trzeba będzie przy tym wykazać tężyzną fizyczną czy kondycją. Po zamknięciu grupy przyjaciół w pokoju, muszą oni rozwiązać zagadkę, aby w wyznaczonym czasie znaleźć klucz i wydostać się.

Można również skorzystać z niecodziennych prezentów, jak jazda formułą 1, przejażdżka czołgiem lub wozem opancerzonym. Istnieje również możliwość kierowania jednym z wojskowych pojazdów, co nie jest codziennie spotykane. Dlaczego nie zafundować takiego prezentu samemu sobie?