Blogowe centrum miasta

Apartamentowce w Warszawie – na jakie opinie zwracać uwagę

Nie od dziś wiadomo, że zakup mieszkania w Warszawie wiąże się z nie lada wyzwaniem i bardzo dużymi kosztami, a ceny mieszkań tam są często nieproporcjonalne do średnich zarobków. Nasz blog przedstawia na co zwracać uwagę przy zakupie apartamentu na przykładzie Złota 44 W związku z tym zakup apartamentu jest raczej zarezerwowany dla ludzi sukcesu i tych zdecydowanie zamożnych. Gdy już planujesz zakup luksusowego mieszkania w Złota 44 w stolicy, musisz przeanalizować kilka ważnych kwestii oraz zbadać otoczenie, miejsce, w którym budynek jest położony, sąsiadów (jeżeli jest taka możliwość) czy też dostęp do niezbędnych miejsc takich jak sklepy, szpitale, szkoły itp. Ważne jest również, by omówić wszystkie aspekty prawne przed zakupem. Niezależnie od tego czy kupujesz na własną rękę czy poprzez pośrednika musisz być świadomy wielu rzeczy, które zostaną omówione poniżej.

Apartament w Warszawie- gdzie kupić najtaniej?

 Jak podają źródła, w ubiegłym roku najdrożej trzeba było zapłacić za mieszkanie czy apartament na warszawskiej Woli, Śródmieściu oraz północnej Pradze, bo aż około 10200 złotych za 1 m2Metr kwadratowy nowegomieszkania na Bemowie, Mokotowie czy Ochocie to koszt rzędu od 8 tysięcy złotych. Najtańsza okazuje się być wysunięta na północ Białołęka czy Rembertów (powyżej 6 tysięcy). Inwestując tak duże pieniądze warto zasięgnąć opinii innych osób czy też opinii znalezionych w internecie.

Znalazłeś odpowiedni apartament- co dalej?

W przypadku ustalonych i sprecyzowanych wymagań przychodzi czas na zakup nieruchomości w Warszawie. Warto wtedy ustalić jakie otoczenie, mające wpływ na życie w mieszkaniu znajduje się w pobliżu. Oczywiście należy dowiedzieć się czy w pobliżu znajduje się lub powstanie w przyszłości jakiś zakład, które może utrudniać rezydowanie w nowym apartamencie. Szczególnie uciążliwe mogą być także wszelkie wysypiska śmieci, sortownie odpadów, zakłady demontażu samochodów itp. Istotnym elementem jest także obecność terenów zielonych takich jak parki, skwery czy lasy, które nie tylko dostarczają świeżego powietrza, którego często brak w warszawskiej metropolii, ale również mogą stanowić idealną formę spędzania wolnego czasu. Fundamentalnym czynnikiem jest także sprawdzenie czy w przyszłości w sąsiedztwie powstaną nowe domy czy apartamentowce, które mogą znacznie wpłynąć na zmianę otoczenia i środowiska naturalnego. Bardzo ważną kwestią jest także odległość apartamentu od miejsc, do których często dojeżdżasz, w tym pracy, szkoły, przedszkola czy rodziny. Warto wziąść pod uwagę czy w pobliżu twojego potencjalnego warszawskiego apartamentu znajdują się urzędy, szpitale, place zabaw dla dzieci. Zwróć uwagę czy apartament posiada strzeżony parking znajdujący się w podziemiach budynku, gdyż jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla posiadaczy samochodów. Jeżeli chodzi o stan techniczny budynku, warto zasięgnąć opinii o wieku budynku oraz technologiach użytych podczas jego budowy, gdyż może to znacznie wpłynąć na komfort mieszkania w nowym apartamencie. Należałoby również, w miarę możliwości sprawdzić stan techniczny dachu. 

O co jeszcze trzeba zapytać?

Jeżeli masz możliwość przeprowadź wywiad z sąsiadami- możesz zapytać ich delikatnie co sądzą o innych sąsiadach. Jest to ważne, ponieważ ciężko jest posiadać kosztowny apartament obok kogoś kto hałasuje, wszczyna awantury czy organizuje imprezy szczególnie gdy jest cisza nocna. Wskazane jest, aby sprawdzić nie tylko sąsiadów, ale także całą okolicę pod względem bezpieczeństwa. Jeżeli warszawski apartament, który właśnie zamierzasz kupić był wcześniej zamieszkiwany i były przeprowadzane w nim remonty, warto zapytać jakie konkretnie i co jeszcze należy poprawić w penthousie. Na koniec pamiętaj też, aby zapytać dlaczego właściciel sprzedaje mieszkanie i wyciągnij z tego mądre wnioski.